Mebelki przyjechały

Czasem znajdę w sobie tyle siły by wstać i Szymciowi pomachać przez okienko, jak jedzie do pracy. Raz nawet przyjechał po niego Anglik pięknym samochodzikiem – Mini Morrisem (nowy model). Ma chłopak farta, że może sobie taką furką pojeździć.
A dziś mam do spełnienia misję – przyjadą mebelki w częściach, a ja je muszę odebrać! Zamówione zostały w dziwnym dla mnie sklepie – Argosie. Napiszę wam pokrótce jak to wygląda – mamy w domu katalog, w którym wybieramy sobie, np. mebelki, następnie jedziemy do sklepu, w którym są małe blaciki z takimi samymi katalogami i machinki turkusowe (w kształcie dużych kalkulatorów), długopisiki turkusowe i małe karteczki na których wpisujemy kod danej rzeczy, którą zamawiamy. Ten sam numerek wstukujemy na machinkę w celu dowiedzenia się czy znajduje się ona aktualnie w asortymencie magazynu i czekamy… Pojawia się nazwa rzeczy, jej cena i kod (czasami się zdarza, że ta rzecz jest w promocji), idziemy do stoiska, w którym pani odbiera te karteczki, płacimy i czekamy na odbiór. Zapomniałam dodać, że te wszystkie rzeczy z katalogu (oprócz biżuterii) znajdują się w magazynie, który zapewne jest olbrzymi. Jeśli ktoś chce przed dokonaniem zakupu zobaczyć, dotknąć, powąchać daną rzecz może poprosić o wejście do magazynu. W przypadku rzeczy wielkogabarytowych – jak nasze mebelki, rzecz przedstawia się jak wyżej, z tą małą różnicą, że dostaje się rachunek i do 3 dni zostają one dotransportowane do domu za free!!! Dla mnie osobiście dziwne jest takie robienie zakupów (nie można rozwijać zmysłu polisensorycznego), nie bardzo też wiem do końca, po czemu służy taki rodzaj kupowania???
A wracając do tych naszych mebelków w częściach, które miały przyjechać… Nie musiałam ich odbierać, bo Aneczka jeszcze była w domku. Mężczyźni wszystkich krajów podziwiajcie Aneczkę – bo sama złożyła wszystkie mebelki i sama je rozlokowała w pokoju! Hip! Hip! Hurra! Niech żyje nam Aneczka – zdolna dzieweczka!

This entry was posted in emigracja (2006/07). Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *